2023 YKS sonucunda SDÜ Eğitim Fakültesi, "Sınıf Öğretmenliği Lisans Programını" Tercih Etmek İsteyen Adaylar İçin Açıklamalar

2023 YKS sonucunda SDÜ Eğitim Fakültesi, "Sınıf Öğretmenliği Lisans Programını" Tercih Etmek İsteyen Adaylar İçin Açıklamalar

- Sınıf Öğretmenliği programımızda isteğe bağlı yabancı dil hazırlık programı bulunmamaktadır.

- Sınıf Öğretmenliği programında öğrenciler içeriği Yüksek Öğretim Kurumunca belirlenen müfredat çerçevesinde öğrenim görmektedirler.

- Üçüncü sınıfı başarıyla bitiren öğretmen adayları stajlarını dördüncü sınıf güz yarıyılında  "Öğretmenlik Uygulaması-1" ve bahar yarıyılında ise  "Öğretmenlik Uygulaması-2" isimli dersler çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda gerçekleştirmektedirler.

- Öğrenim sürecinde öğrenciler için herhangi bir kıyafet zorunluluğu bulunmamakta olup öğrencilerimiz derslerin gerektirdiği kıyafetleri kendileri seçebilirler.

- Ders uygulamalarında kullanılacak sarf malzeme, araç ve gereç gideri; sınav, materyal ve
eğitim öğretim hizmeti karşılığı öğrencilerden öğretim gideri talep edilmemektedir.

-Program içeriği Fakültemizin bulunduğu kampüste, Staj uygulamaları ise Staj okulunun bulunduğu yerde gerçekleştirilmektedir.

- Kısmi zamanlı öğrenci olarak çalışabilme imkanları üniversitemizin ilgili birimlerince belirlenmekte olup staj ve uygulama eğitimleri sırasında öğretmen adaylarına ayrıca ücret ödenmemektedir.

- Öğrenim gören öğrencilerimiz kamu ve özel sektöre bağlı kurum ve kuruluşlarının burs duyurularını takip ederek başvurularını kendileri yapmaktadırlar.

- Öğrencilerimiz üniversite yemekhanemizin Öğle yemeği hizmetinden yararlanabilmektedirler.

-Öğrencilerimiz Kredi Yurtlar Kurumunca sunulan yurt vb. imkanlarından yararlanabilmektedirler.

Yayın Tarihi: 13/07/2023
Okunma Sayısı: 303