Eğitim Bilimleri Bölümü

 

Eğitim Bilimleri Bölümü, 2010-2011 öğretim yılında eğitime başlamıştır. Eğitim Bilimleri Bölümünün temel işlevi; eğitim bilimleri alanında lisans eğitimi vermek, Fakültenin lisans programlarındaki öğretmenlik meslek derslerini yürütmek, ilköğretim ve ortaöğretim okulları ile öteki eğitim kurumlarındaki yönetici ve öğretmenler için hizmetiçi eğitim programları uygulamak ve eğitim alanında araştırmalar yapmaktır. Eğitim Bilimleri Bölümünde, Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı, Eğitimde Psikolojik Hizmetler Anabilim Dalı, Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi Anabilim Dalı olmak üzere üç anabilim dalı vardır. Bu anabilim dallarında lisans programları bulunmamaktadır.

 

MİSYON

Misyon : Demokrasi kültürünü özümsemiş, mesleki duyarlılığa sahip, araştıran,  eleştirel düşünebilen, kendisi ve çevresiyle barışık lider öğretmenler, akademisyenler ve araştırmacılar yetiştirmeyi, eğitim, öğretim ve öğretmenlik mesleği ile ilgili alanlarda temel ve uygulamalı özgün bilimsel araştırmalar yapmayı,  bilimsel etkinlikler düzenlemeyi görev edinmiştir.

 

VİZYON

Vizyon : Geleceğin nitelikli öğretmenini yetiştirmenin yanı sıra, eğitim, öğretim ve öğretmenlik mesleği ile ilgili alanlarda bilgi üreten, sürekli kendini geliştiren,  eğitim, öğretim ve öğretmen yetiştirme ile ilgili sorunlara bilimsel yöntemlerle çözüm getiren, yetiştirdiği lider öğretmenlerle örnek gösterilen üyesi ve mezunu olmaktan onur duyulan bir bölüm olmaktır.

 

 

Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı Başkanlığı web sayfası için TIKLAYINIZ.

Eğitim Programları Ve Öğretim Anabilim Dalı Başkanlığı web sayfası için TIKLAYINIZ.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Başkanlığı web sayfası için TIKLAYINIZ.